Genel

Yasaklanan Sitelere VPN İle Giriş Yapın!

Yasaklanan Sitelere VPN İle Giriş Yapın!

Ülkemizde sıklıkla rastladığımız uygulamalardan bir tanesi olan internet sitelerine erişimin yasaklanması, internetsiz ve özgür olmadan yaşayamayanları durdurmayı başaramadı. Mahkeme sürecinin sonuçlanmasını beklemeksizin, yasaklanmış sitelere erişmek isteyenler bunun bir yolunu buldular. Böylece, artık hangi siteye ne kadar süreyle erişim kaldırılmış olursa olsun, özgürce o siteye girebilmeniz mümkün. Bu yazıyı okuduğunuzda öğrenmiş olacağınız yöntemin adı VPN ile erişimdir. Çok az zamanınızı alacak bu yöntemin tamamen ücretsiz olması, dünyada pek çok bilgisayar kullanıcısı tarafından tercih edilmesini sağlamıştır. Siz de Yasaklanan Sitelere VPN ile Giriş Yapın!

Öncelikle yapmanız gereken VPN erişimini sağlayacak bir programı bilgisayarınıza önce indirmek sonra da kurmak olacaktır. İndirip kurduğunuz VPN erişimi sağlayacak program daha sonra sizden oldukça kısa sürecek bir üyelik tamamlamanızı isteyebilir. Tamamen ücretsiz olan bu üyeliği tamamladıktan sonra herhangi bir tarayıcıdan erişmek istediğiniz ancak erişimi engellenmiş olan siteye girmelisiniz. Toolbar kısmına da otomatik olarak eklenecek olan VPN programının aktif olması bu aşamada önemlidir. Aktif olmayan program çalışmayacaktır.

Dolayısıyla kurulum ve yükleme aşamalarında herhangi bir sorun çıkmamış olsa dahi, erişimi engellenmiş olan siteye girmeniz mümkün olmayacaktır. Yüklediğiniz ve kurduğunuz programın aktif şekilde çalıştığından emin olduğunuzda, siteye girebilirsiniz demektir. VPN sayesinde, kendi kullandığınız bilgisayarınızdan değil, başka bir ülkede başka bir kişinin kullandığı bilgisayardan internete erişim sağladığınızı düşünün. IP adresiniz bulunamayacak şekilde gizlenir ve karmaşık bir yapıda çeşitli algoritmalar üretir. Böylece, doğru IP ‘ye ulaşılması imkânsıza yakındır.