Android Uygulama

Xperia Z3 Klavye + Emoji [Port] İndir

Türkçe karakter desteği, sadeliği ve pratikliği ile dikkat çeken Xperia Z3 Klavyeyi kendi Android cihazımıza kurup kullanabiliriz. Bunun için cihazımızın rootlu ve recovery yüklü olması gerekmekte.

Z3 Klavyenin en büyük avantajlarından biri Türkçe karakter desteği. Diğer klavyelere nazaran arayüzünde ğ,ü,ş,i gibi Türkçe karakterleri de destekliyor. Ayrıca geniş bir tahmin veri tabanına sahip olan bu klavye yazı yazarken bizlere oldukça yardımcı oluyor. Emoji desteği ise klavyeyi baş tacı yapıyor. İçinde birçok emoji bulunduran Xperia Z3 Klavye performansı ile bizlere oldukça güzel bir alternatif.

Xperia Z3 Klavyeyi Android cihazımıza yüklemek için cihazınızın rootlu olması gerekmekte. Cihazınıza root atmak ve root hakkında dahası için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

xperiaz3-compressor

Kurulum için öncelikle aşağıdaki linkten Xperia Z3 Klavye + Emoji’yi indiriyoruz. İndirdiğimiz dosya bir zip dosyası. Bu dosyayı yüklemek için cihazımızın recovery moduna girmemiz gerekmekte. Yükleyeceğimiz klavye sistem uygulaması olacağından dolayı bu işlemleri yapmak zorundayız.

Recovery moduna girmek için öncelikle cihazımızı kapatıyoruz. Akabinden cihazımızın güç tuşu + ses açma tuşuna (cihaza göre değişiklik gösterebilir) aynı anda basarak recovery moduna giriyoruz. Burada dokunmatik işlevi çalışmadığı için ses açma ve kısma tuşları ile yukarı aşağı gidip doğru seçenekleri seçip klavyemizi yükleyeceğiz (bazı recoverylerde dokunmatik çalışıyor, philz touch recovery gibi, isterseniz bunlardan istediğinizi yükleyip işleminizi daha pratik bir şekilde de yapabilirsiniz).

Install zip from sdcard seçeneğinden choose zip from sdcard ‘a giriyoruz. Burada indirdiğimiz Xperia Z3 Klavyeyi seçiyoruz (yani zip dosyasını). Yükleme işleminden sonra cihazımızı yeniden başlatıyoruz. Cihazımızı açtıktan sonra son olarak ayarlara girip dil ve giriş seçeneğine giriyoruz. Varsayılan giriş yöntemini Xperia klavye yaptıktan sonra yeni klavyenizi rahatça kullanabilirsiniz. İyi yazışmalar!

Xperia Z3 Klavye + Emoji [Port] İndir (Google Drive üzerinden)