Android Haberleri

WHATSAPP UYGULAMASINDA YAŞANAN DONMA VE AKSAKLIKLAR

WHATSAPP UYGULAMASINDA YAŞANAN DONMA VE AKSAKLIKLAR

Dünya’nın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp içerisinde kopmalar ve aksaklıklar yaşamaya devam ediyor. Pekala, bu aksamaların ve donmaların altında yatan sorun nedir?

Bayramın ilk gününden itibaren aksaklıklar ve kopmalara zemin hazırlayan dünyanın en çok kullanılan uygulaması olan Whatsapp, kullanıcılarının mesajlarını iletme konusunda oldukça başarısız olmaya başlıyor.

Bu aksamaların nedeni olarak bayram mesajlarının yaratmış olduğu trafik gösterilse de, böylesinde büyük bir uygulamanın hali hazır da olan bir günlük trafiğine alışık olması gerekmektedir. Nitekim günlük bu kadar kullanıcı sayısına sahip olan uygulamanın mesaj akışı her gün belirli bir değerin çok üzerinde olmaktadır. Bayram mesajlarının yaratmış olduğu bu mesaj trafiği, Whatsapp uygulamasında oluşan aksamaların nedeni olarak gösterilemez.

Pekala, bu uygulama içerisinde yatan nedeler nedir? Elbette sizler adına net olarak bir şeyle söylemek son derece yanıltıcı olmak ile beraber farazi düşünceler üzerinden yorum yapmak çok daha doğru olacaktır. Basına sürekli olarak sızan Whatsapp haberleri göz önüne alındığında, uygulamaya özel olarak yeni bir büyük boyutta bir güncelleme gelebilir. Bu donma ve aksamalar genellik uygulamaya köklü bir güncelleme geleceği vakitler de kendisini gösteren durumlar arasında olmak ile beraber, hemen arkasından çeşitli yenilikler ve iyileştirmelere de zemin hazırlamaktadır.

Whatsapp uygulamasında yaşayan bu olumsuz durumlar neticesinde, sosyal medya üzerinden de uygulama yetkilileri adına olan tepkiler gittikçe artış gösteriyor. Bu tepkilerin özellikle de Twitter üzerinde yüksek bir değere ulaştığını söylemek mümkün. Lakin,Twitter içerisinde atılan tweet sayılarına bakacak olursak, konu ile ilgili olan yazılar 6 bini geçmiş durum da. Herhangi bir resmi açıklama henüz kullanıcılar adına yayımlanmadı. Neler olacağını bekleyip göreceğiz…