Genel

WhatsApp mavi tik kapatma

WhatsApp mavi tik kapatma

Son zamanlarda hayatımıza giren ve büyük sorun oluşturan WhatsApp mavi tik okunma olayı hakkında birçok kişinin başı derde girdi!

Özellikle bugüne kadar olmayan bir özelliği hayatımıza getirmesinden sonra WhatsApp mavi tik işareti karşı tarafın sizin yolladığınız mesajı okuduğu anlamına geliyor. İşte bu durum ile karşı karşıya kalmamak istiyorsanız WhatsApp bu özelliğini kullanmak istemeyen müşterileri için özelliği kapatma seçeneğini de uygulamanın içerisinde barındırıyor.

Peki WhatsApp mavi tik kapatma özelliği nasıl oluyor?

Cep telefonlarınız bulunan WhatsApp uygulamasına girerek buradan bu işlemi yapmak çok kolay ancak yinede sizlere bu konuda bilgi verelim. Özellikle bu uygulamayı yaparken İOS uygulamasını kullanacaklar için bilgi verelim. WhatsApp’ın ayarlar bölümüne gelerek , oradan hesap kartına tıklamanız durumunda karşınıza yeni bir menü çıkacak ve  oradan da gizlilik menüsüne girdiğiniz zaman son görülme karşımız çıkıyor.  Bu özelliğe girmeniz durumunda karşınız 3 adet özellikle çıkıyor. Eğer kişilerim derseniz bu sefer attığınız mesajları ve okuduğunuz mesajları kişileriniz görme fırsatını yakalıyor.  Herkes derseniz herkes mesajları okuduğunuzu görebiliyor. Eğer hiç kimse derseniz WhatsApp’ında okuduğunuz mesajları kimse göremiyor.

Bu yukarda saydığım özellikle İOS içinde ancak Andorid kullanıcıları için ayrıca anlatmaya gerek yok . Çünkü WhatsApp mavi tik kapatma olayında aynı işlemleri yaparak cep telefonunuzun ayarlar bölümünden sizlerde Mavi tık olayını kapatmış olacaksınız.