Android Uygulama

Whatsapp Android’e Güncelleme

Whatsapp uygulamasına önemli bir güncelleme geliyor. Bu sefer Android sürümler adına olacak olan bu güncelleme ile yerini alacak yeniliklerden bir tanesi de haberimiz de yerini alıyor…

Play Store de en çok indirme sayısına sahip olan uygulamalar arasında yer alan ve Dünyada da bir numaralı anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, bu sefer Android adına yenileniyor. Uzun bir süredir İOS platformunda yer alan bir özellik olarak karşımız da yer alan ‘’Emojilerin büyük görünmesi’’, şimdi de Android adına geliyor.

Emojiler, Whatsapp uygulaması içerisinde yer alan en çekici özellikler arasındadır desek yeridir. Kullanıcılarında sohbet anında veya durum belirtme anında sıklıkla başvurdukları bir özellik olan bu emojiler, kullanılmadığı takdir de sanki çok soğuk bir sohbet etme havasının yer ettiğini kullanıcılara hissettiriyor. Bu sebeplerden dolayı da uygulama adına emojiler kategorisinde bir yenilik geliyor. Android Whatsapp uygulamasında artık daha büyük gülebileceksiniz.

Uygulamaya gelecek olan bu özelliğin aktif olması da basit bir yol yordam ile mümkün kılınmış. Sizler emojileri arka arkaya 3 veya daha az gönderdiğini takdir de otomatik olarak ekran da yer alan bu emojiler standart boyutlardan daha büyük görünecek. Eğer ki arka arkaya sürekli olarak gönderim yaparsanız da standart boyuta sahip olarak mesaj içerisinde bu emojiler yer alacak.

Şu an için henüz test aşamasında olan bu özelliğin herhangi bir sorunu olmadığı takdir de tüm Android Whatsapp kullanıcıları adına açılacağını belirtmekte fayda var. Ancak dilerseniz sizler de bu özelliği test etmek isteyebilirsiniz. Bu imkanı gerçekleştirebilmek için de hemen Android Whatsapp Beta APK uygulamasını telefonunuza indirip, kurulum işlemini gerçekleştirin ve bundan sonra güncellemelerin ilk olarak denenmiş olduğu platform içerisinde yerinizi alın.