Android Oyun İnceleme

This War of Mine Android İncelemesi

This War of Mine bizlere savaşın ne kadar acı olduğunu gösteren bir oyun. Savaş sonrasında bir grup insan ile yıkık dökük bir evde yaşam mücadelesi verip hayatta kalmaya çalışıyoruz. Açlık, soğuk ve haydutlar en ezeli rakiplerimiz…

Screenshot_2015-11-27-23-39-13

Oyun içinde gündüz ve gece olmak üzere ikiye ayrılmış. Gündüz karakterlerin bakımı, yeme içmesi ve evin gereçlerini düzenleyip ortalığa çeki düzen veriyoruz. Geceleyin ise yakın mekanları yağmalayıp ihtiyaçlarımızı karşılamaya çalışıyoruz. Fakat bazen bu yağmaların sonuçları kötü olabiliyor. Eğer yaşlı ve hastalardan yani bizlere karşı koyamayacakları yağmalarsak karakterler bir süre sonra depresyona giriyor ve evi terk ediyorlar. Karşı koyanların evini yağmalarsak ise ya işimizi sessizce halletmemiz gerekiyor ya da gayet açık; ölüyoruz. Oyundaki tüm karakterler öldüğünde savaşa karşı yaşam mücadelemiz sonra eriyor ve hayatta kaldığımız gün sayısı skor olarak işliyor. Yeni oyuna başladığımızda ise yeni karakterler ve mekanlar bizleri karşılıyor.

Screenshot_2015-11-27-23-43-40

Oyundaki kurgu ve atmosfer o kadar gerçekçi ki bu oyuna bağımlı olmamak elde değil. Gerçekten savaşın ne denli kötü ve acı olduğunu anlamamızı sağlayan on numara bir oyun. Oyunun geliştiricileri 11 bit studios oyuna Türkçe dil desteği de vermesi oyunu daha da güzelleştirilmiş. Eğer oyunu indirmek istiyorsanız bu linkten Google Play üzerinden satın alabilirsiniz.

Screenshot_2015-11-27-23-38-32