Diğer Genel İnceleme

Sanal Gerçeklik Hiç Bu Kadar Gerçek Olmamıştı: EYEFORCE VR

Sanal gerçeklik sektöründe rekabet arttık gittikçe artıyor ve yeni yeni isimler dahil olmaya başlıyor.Sektör genel olarak Samsung, HTC, Oculus, Google ve Sony gibi ünlü, güçlü isimlerin elinde gelişmekte, yeni yeni VR cihazları da karşımıza çıkmaktadır.

Elbette rekabet içerisinden sıyrılıp gelmek isteyen firmaların yapmaları gerekenler arasında, diğer tüm VR cihazlarında yer almayan türden özelliklerin, çıkartılacak olan cihazın içerisinde sunulması olacaktır. Bu tür farklılıklar sayesinde VR cihazları arasından sıyrılıp gelmeyi başaracak olan cihazların sektör de tutunmaları çok daha kolay olacaktır.

Eyeforce VR da tam da sizlere bahsettiğimiz farklılığı yaratmak adına sektöre giriş yapacak olan bir isimdir. Bu cihazın diğer VR cihazlarından farklı olarak barındırdığı en önemli özellik ise bir insanın görebileceği en geniş açıya sahip olarak sanal gerçeklik hizmeti verecek olmasıdır. 210 dereceye kadar görüş açısını kullanıcıları ile paylaşacak olan cihaz, HTC, Oculus gibi hegemon isimlerin 110 derecelik sunmuş oldukları açıya karşın, nerdeyse 2 kat daha etkin bir görüş açısını sunacak.

3840×1080 piksel OLED ekrana sahip olarak gelecek olan cihaz, harika bir hareket takibi adına da 9 eksenli hareket izleme olanağını ihtiva ediyor. Hem aksiyon hem de görsel kalitenin bir ara da yer alacağı Eyeforce, şimdiden VR hayranlarını heyecanlandırmış durum da.

Cihazın fiyatını merak edenlere verilen haberler de yer alan değerlerin, piyasa içerisinde yer alan diğer sanal gerçeklik gözlüklerinde yer alan etiket fiyatlarının çok daha aşağısında olduğu şeklinde.399 Dolar fiyat etiketinden başlayacak olan cihazın fiyatını arttıran etmenler ise içerisinde tam paket şeklinde sunulacak olan hareket izleyicisinin ve de oyun denetleyicisinin yer alması olmaktadır.