Genel

SAMSUNG TARİHİNİN EN KÖTÜ DÖNEMLERİNDEN GEÇİYOR!

SAMSUNG TARİHİNİN EN KÖTÜ DÖNEMLERİNDEN GEÇİYOR!

Güney Koreli dev firma hakkında son zamanlar da internet üzerinde yer alan söylentiler, daha da popüler bir hal almaya başladı. Hisselerinin 3 hafta da göstermiş olduğu büyük düşüş nedeni ile adeta bir bunalım dönemine giren Samsung, tarihinin en kötü dönemlerini mi yaşıyor?

SamsungElectronics şirketinin son 3 haftalık olan raporlarına göz attığımız da, şirketin inanılmaz bir değer kaybettiği gözler önüne seriliyor. Şirketin bu sürece sürüklemesinde gösterilen sorun da elbette GalaxyNote 7 modeli oluyor. Cihazın çıkışından itibaren sürekli olarak sorunlara takılması ve özellikle de pil sorununda meydana gelen beis durumlar, firmanın bu sürece girmesine gebe olurken, hisselerin bu kadar değer kaybetmesi durumun da şirketi ilerleyen dönemler de daha da kötü durumlar bekliyor.

ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu tarafından yapılan açıklamalar da, kullanıcıların SamsungNote 7 cihazını kullanmamaları gerektiği yönünde bilgiler yer almıştı. Bu duruma katılan diğer bir isim de oldukça tanıdık firma olan Samsung Türkiye olunca, GalaxyNote 7 adeta Samsung’un elinde patlayan isim oldu. Bu durum sonucunda da Samsung firmasında yer alan hisseler de yüzde 5.5 değerinde bir düşüş baş gösterdi. Piyasanın son kapanış günü olan Cuma günü de hisse değerlerinde yer alan yüzde 3.9 değerinde olan düşüş, şirketin ilerleyen zamanlar da sıkıntılı günler geçireceği yönünde uyarılar veren bir haber oldu.

Apple başta olmak üzere diğer güçlü rakipleri ile sürekli olarak rekabet halinde olan Samsung, bu olaylardan sonra, rekabetten biraz geri de kalacak gibi duruyor. Bu beis durumların özellikle de en önemli sektörlerden bir tanesi olan mobil sektör içerisinde yer alması, firma adına çok daha büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.