<
Genel

Samsung’ dan Dev Bir Adım: S8

İlk olarak 2010 yılında piyasaya sürülen Samsung S serisinde geçtiğimiz günlerde deyim yerindeyse 8. adım da atıldı. Son dönemlerde birçok spekülatif haber ile gündeme gelen Samsung, bu haberlerin tümünün aksine ortaya çıkarttığı ürün ile taraflı tarafsız hemen herkesin büyük beğenisini topladı.
Tasarımsal Değişikliklere Tam Not
Serinin diğer ürünlerinden farklı olarak S8’ de birçok önemli değişiklik mevcut. Bu değişikliklerden ilki ve belki de en önemlisi; ana menüye dönmeyi sağlayan ekran tuşunun kaldırılmış olması. Cihazın fiziksel görünümünde bir hayli tasarımsal farklılığa yol açan bu özelliğin yanı sıra S serisinin düz olan ekran kenarları S8 ile ovalleşmiş durumda.
Karşılaştırma yapıldığında Samsung’ un bugüne kadar piyasaya sunduğu ürünler arasında toza, suya ve darbeye karşı en dayanıklı ürünü olan S8, bu özelliği ile rakiplerinin bir adım önüne geçecek gibi görünüyor.
S8’ in Yumuşak Karnı: Pil Ömrü
Tahmin edilebileceği gibi S8 dahi olsa bir ürünün tam manasıyla dört dörtlük olması çok zor. S8’ e bakıldığında ilk aşamada göze çarpan en ciddi sorun pil ömrü gibi duruyor. Bir önceki ürün olan S7’ de olduğu gibi S8’ de de 3000 mAh kapasitesinde pil kullanılmış durumda. Basit bir kıyaslama yapıldığında birçok özelliği ile S7’ yi geride bırakan S8’ de pil kapasitesinin değiştirilmemiş olması, ürünün tüm özelliklerinden maksimum fayda alınamayacağının bir göstergesi durumunda olmuştur