Android Haberleri

MOBİL PLATFORMUN Wİ-Fİ İNTERNET BAĞLANTISI ARTIK 10 KAT DAHA HIZLI

MOBİL PLATFORMUN Wİ-Fİ İNTERNET BAĞLANTISI ARTIK 10 KAT DAHA HIZLI

Günümüz mobil platform da yer alan Wİ-Fİ internet bağlantısı, kuşkusuz gün içerisinde en çok kullanılan bağlantı çeşitleri arasında ilk sıra da yerini almaktadır. Ancak bu internet bağlantısı her ne kadar pratik olsa da yine de bazı sorunların çıkması kaçınılmaz oluyor. Özellikle toplu konut yerlerinde veya sosyal ortamlar da -cafevs- Wİ-Fİ bağlantılarının herkes tarafından yapılması nedeni ile oldukça yavaş be kalitesiz olan bir bağlantı sahibi oluyorsunuz.

Massachusetts İnstıtute Of Technology araştırmacıları ise bu duruma bir çözüm getirmiş gibi duruyorlar. Bu araştırmacılar sayesinde artık Wİ-Fİ bağlantı hızı 10 kata kadar hızlanacak.

Bu durumun sağlanması hakkında verilen bilgilere göz atacak olursak, araştırmanın temelinde Wİ-Fİ sinyallerinin aynı frekans üzerinden sağlanmaması amacı yatmaktadır. Bu cümleyi biraz daha ayrıntıya dökecek olursak: Wİ-Fİ sinyalleri gönderen yönlendiriciler, aynı frekans üzerinden yayın yapmayacak. Bu sayede de artık internet kalitesi son derece yüksek ve verimli olacak.

Yetkililer bu projenin pratikte başarılı olduğunu belirttiler ve bunun yanında testler de yer alan cihazlar, projenin kullanıcılar açısından son derece büyük bir icat olacağını da belli ettiler.

İlerleyen günler de haberin detayları daha anlaşılır biçim de sunulacaktır. MIT çalışanları da zaten gerekli haberler olduğunda bunu bizler ile paylaşmayı ihmal etmeden çalışmalarına devam etmektedirler.