Android Haberleri

MAC PRO ARTIK 10 KAT DAHA GÜÇLÜ!

MAC PRO ARTIK 10 KAT DAHA GÜÇLÜ!

Bildiğiniz üzere dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar da yer alan ekran kartlarını kullanıma geçemediği için, performans konusunda masaüstü bilgisayarlardan son derece de geride kalmaktadır. Bu durumu esefle karşılayan oyuncular da, oyun bilgisayarlarını sürekli olarak masaüstü üzerinden seçmektedirler.

Kickstarter projesi sayesinde artık bu durum en azından Mac Pro modeli adına tarihe karışmak üzere hazırlanıyor. Bu proje sayesinde Mac Pro modellerinin performansı iki harici ekran kartı kullanımı sayesinde 10 kat daha fazla artıyor.

Wolfe Pro isimli ürünün yardımı ile Mac Pro modeline Thundertbolt 2 veya 3 üzerinden harici NVİDİA GTX 970 harici ekran kartının eklenmesi sağlanıyor. Oldukça güçlü bir isim olan NVİDİA GTX 970, 1050 MHz frekans hızında çalışmakta ve bununla birlikte de toplam da 3.40 teraflops işlem gücünü kullanıcılar ile buluşturmaktadır. Böylece MacBook Pro modeli içerisinde bulunan AMD R9 M370X GPU referans alındığı takdir de çıkan bilgiler bizlere 10 kata varan bir performans artışını sunuyor.

Bu haber dışında başka bir duyuru niteliğinde olan konu ise proje kapsamında bağışta bulunan bireylere GTX 1060 imkanının verilme ihtimalinden bahsedilmektedir. Henüz bu kadar sunulan haberin geniş bir detayı bilinmiyor.

Proje de yer alan standart model olarak NVİDA GTX 95 yer alıyor. Bir üst model olarak da GTX 970 tercih listesinde yerini alıyor. Bu ürünlerin fiyatlarına gelirsek sırası ile 449 Dolar ve 599 olarak etiketi yapıştırışmış durumda.