Genel

LG’NİN YEPYENİ PROJESİ: ROBOTİK TEKNOLOJİ

Güney Kore asıllı, son derece önemli bir marka olan LG, yaptığı açıklamalar ile yapay zeka da gelişmeler yapacağının resmiyetini kazandırdı. Son dönemler de robotik çalışmaları üzerinden ilerleyen ve rakiplerine nazaran daha çok yapay zeka üzerinde duyurmaya özen gösteren firma, çok yakında akıllı cihazlar arasında ‘’daha akıllı’’ olmayı planlıyor…

LG firması, geleceğin teknolojileri arasında yer alan robotik teknolojilere yatırım yapmayı planladığını açıkladı. İnsanların herhangi bir müdahalesi olmadan insanların yaptıkları hareketleri yapabilme üzerine kurulu olan bu teknoloji üzerinde, yüksek yatırımlar yaparak çalışmalarını sürdürdüklerini de ekleyen LG, rekabet içerisinde adından söz ettirmenin peşinde.

Güney Koreli firmanın yaptığı açıklamalar da yer alanlara göre firma bu robotik teknolojileri ilk olarak buzdolabı, klima, çamaşır makinası ve akıllı ev aletleri üzerinde denemeye sunacak. Bu atılım sayesinde rekabeti endüstriyel alanlarda da yukarıya çekmeyi isteyen firma, her kol da zirveye oynuyor desek yeridir.

Firmanın en yetkili ismi olan ve LG yetkili pozisyonda bulunan Jo Seung-Jin, konu ile ilgili açıklamalar da bulunarak, teknolojinin her ayağında bulunmanın LG’nin hedefleri olduğunu ve endüstriyel alanlarda da yeniliklere açık olmak gerektiğini söyledi.

Yapay zekanın bu alanlara sıçradığı zamanlara doğru ilerlerken, Güney Kore merkezli firmanın hedefleri arasında şu an da olmayan ‘’buzdolabından internete bağlanma’’ gibi imkanların, endüstriyel alanlarda  da oluşmasını sağlamak yatıyor.

Henüz hedeflenen cihazlar hakkında net olarak bir isim verilmezken, genel konuşmalar ile kullanıcılarını heyecanlandırmayı tercih eden LG, bakalım ilerleyen vakitler de bizler adına nasıl bir sürpriz hazırlayacak. Uzmanların tahminlerine göre LG’nin hegemonya kurma projelerinde, teknolojinin her alanda gelişmesinin hedeflenmesi yatıyor. Bunun üzerine de bu yapay zeka algoritmasının otomobil sektörüne kadar uzanması da tahminler arasında yerini alıyor