Genel

İPHONE 7 Türkiye Fiyatı

Dünya da en prestijli marka olan Apple’ın yeni akıllı telefonu olan İphone 7 adına Türkiye fiyatı belli oldu. Ülkemizin en ünlü popüler alışveriş merkezleri içinde yerini alan cihaz, fiyat etiketini taliplerine duyurdu…

7 Eylül tarihini işaret eden Apple, yeni cihazları olan İphone 7 ve İphone 7 Plus’ın duyurusunu resmiyet kazandırarak yapacağını bildirdi. Cihazın tanıtımı çıkana kadar, elbette farklı farklı bilgiler de yer etmeye devam ediyor.

Ülkemiz de bulunan ve ünlü alışveriş merkezi olan Vatan, İphone 7’yi sitesinde görüntüleyen isim olurken, dört bir yandan çıkan fiyat iddialarına ‘’değiştirilemez’’ bir cevapta verilmiş oldu. Resmi sayfasında ürünün bilgilerini kısmen olsa da yayımlayan Vatan, açıklama sekmesine ise bu verilen fiyatın net olmadığını ve olası bir değişikliklere sahne olabileceğini de belirtti. Şimdilik 3.799 TL olarak biçilen fiyat etiketi, altını tekrar çizeceğimiz gibi henüz net bir fiyat değil. Cihaz açıklamasında bunu özellikle vurgulayan Vatan yetkilileri, İphone 7 hakkında firmanın herhangi bir teknik özellik açıklaması yapmadığına da değindi.

Yayımlanan haber incelendiğinde ise tasarım olarak Apple’ın herhangi bir sürpriz yapacağı konusu ciddiye alınması gereken bir iddia değil. Bugüne kadar olan sızıntılar da yer alan görseller ile bizzat aynı olan cihaz, 7 Eylül de farklılık yaratmadan geliyor.

Fiyat konusunda net olarak bir değer olmasa da sizler adına belirli bir tahmin üzerinde yoğunlaşabiliriz. Apple İphone 6 ve Apple İphone 6 Plus’ın fiyat duyurusunu yapan Cupertino merkezli şirket; 2014 yılında İphone 6’yı 2349, bir üstü olan modelini ise 2649 TL olarak raflar da sunmuştu.Bunlar üzerinden belirli bir değer söylemek gerekirse 256 GB hafızaya sahip olan İphone 7’nin 5000 TL’nin çok rahat üstünde olduğunu belirtebiliriz.