Genel

İPhone 7 Performansıyla öne geçiyor.

Yakın bir zamanda tanıtımı gerçekleştirilecek olan İPhone 7 ve İPhone 7 plus hakkında bilgilerin ardı arkası kesilmiyor sürekli olarak yeni bilgiler elimize düşüyor. Bize düşen bilgilerde artık daha çok sızıntı elimize geçti. Cihazın resmileşmesi kısa süre içerisinde gerçekleşecek. Cihazın geekbeck testinde incelenirken biz de göz atalım dedik.

 

Apple geride kalıyor diye söylenmiş olan sözler bana göre bu haberden sonra boş muhabbet gibime geliyor zaten bunu  yalanlayacak olan bu bilgiler İPhone 7 plusta yüksek performansa sahip Apple A10 işlemciye sahip olan bu telefon 3 GB rame yer veriyor. Böylece kullanıcı deneyimini hem de teknik performans anlamında kullanıcılara iyi bir cihaz deneyimi sunuyor.

 

iPhone 7 Plus’ın Geekbench’te almış ol duğu s kora bir göz attığımız taktirde ios kaliteli dünya harikası cihaz tekli çekirdek te üç bin yedi yüz doksan dokuz , çoklu çekirdekte ise beş bin dokuz yüz kırk beş puan almayı başarıyor.  Böyle olarak  Samsung’un çıkarmış olduğu andorid dünya iyilerinden olan Note 7’sini de Geekbench isimli testinde geride bırakmayı başarmış olan  iPhone 7 Plus’ın bu kaliteli olan  performansının arkasında bulunan en iyi  neden ne diye soracak olursanız bize göre tabikii de  donanımdan ziyade istikrarlı ve sade bir  işletim sistemine sahip olan  iOS ile çalışıyor olması. iOS sanırım bu sefer dünya satış rekorlarını kıracak gibi duruyor. iPhone zaten en önde gelen cihazların arasında bulunan markalardan dı sanırım bundan sonra o listenin en başına çıkacağı veya en başına çıkmasa bile o zirvenin biraz aşşağında kalacağı benim görüşüm.