Android Haberleri

İNSTAPAPER PİNTEREST TARAFINDAN ALINDI

İNSTAPAPER PİNTEREST TARAFINDAN ALINDI

Ünlü firma olan Pinterest, önemli bir firmayı daha bünyesine satın alarak içerisinde yer alan hizmet kalitesini arttırdı ve daha da büyük bir hizmet ağına sahip oldu. Satın almış olduğu firma ise İnstapaper isimli, makale üzerine kurulu bir uygulama olarak karşımız da yer alıyor…

Mobil sektör de en çok kullanılan ‘’daha sonra oku’’ seçeneği ile kullanıcılara hizmet veren İnstapaper, ünlü bir isim tarafından satın alındı. Bu isim tabiki de herkesin tanıdığı fotoğraf ağı olan Pinterest uygulaması olarak karşımız da yerini almaktadır. Pekala bu satın almanın ardından uygulamanın geleceğinde olası durumlar neler olacak?

Bildiğiniz üzere 2013 yılında Betaworks tarafından ilk olarak satın alınan İnstapaper, şimdi de Pinterest tarafından satın alınmış durumda. Bu satın almanın amacının da ünlü firma tarafından yayımlanan açıklama ile netlik kazandı. ‘’Makale keşfetmeyi ve kaydetmeyi hızlandırmak’’ cümlesi başlığı altında bu satın alma işlemini yaptığını belirten Pinterest, 2013 yılında sunmuş olduğu makale keşfetmeyi sağlayan uygulamasını güçlendirmenin peşinde.

Bu arada önemli bir notu da belirtmek gerekiyor, İnstapaper artık her ne kadar Pinterest çatısı altında yer alsa da, kendi adı ile farklı olarak da hizmet vermeye devam edecek. Resmi olarak alışveriş de yer alan maddi değerlerin ne kadar olduğu bilinmese de, çok yüksek değerlerin bu iş içerisinde yer aldığını belirtmek yanlış olmayacaktır.