Android Uygulama Nasıl Yapılır?

Greenify ile Telefon Hızlandırma

Günümüzdeki en büyük sorunlardan birisi Android cihazlarımızdaki takılmalar ve kasmalardır. Bunların büyük bir sebebi arka planda çalışıp telefonu yoran uygulamalardır. Sakın bunların önüne geçmek için Google Play’de dolaşan ram hızladırıcı uygulamalar indirmeyin. Çünkü bu uygulamaların ram temizlerken kapattığı uygulamar arka planda bir daha açılır ve hem telefonu yorar, hem de şarjınızın daha çabuk bitmesine sebep olur.

Benim size önereceğim uygulamanın ismi Greenify. Google Play’den bu adres üzerinden indirebilirsiniz. Peki işe yarıyor bu Greenify? Arka planda çalışan uygulamaları kendiliğinden açılmayacak şekilde kapatıyor ve cihazınızın gözle görebileceğiniz bir biçimde hızlanmasına sebep oluyor.

Uygulamayı ister rootsuz, isterseniz de rootlu olarak kullanabilirsiniz. Rootsuz olarak kullanmak biraz zahmetli olduğundan cihazınıza root atıp kullanmakta fayda var. Root rehberimize bu bağlantıdan göz atabilirsiniz.

greenify

Uygulamayı indirdikten sonra açıyoruz ve karşımıza boş bir arayüz geliyor. Sağ üstte bulunan + butonuna basıyoruz ve uygulama seçme paneli geliyor. Bu ekranda daha fazla uygulama… butonuna basıyoruz ve tüm uygulamalar karşımıza çıkıyor. Buradan arka planda çalışmasını istemediğimiz uygulamaları seçip sağ altta bulunan tik butonuna basıyoruz. Bu uygulamalardan Whatsapp, Facebook gibi bildirim gelmesini önemsediğiniz uygulamaları seçmeyin çünkü uygulamanın arka planda çalışmaması bildirim gelmemesine neden olur. Akabinden sağ alttaki uyutma butonuna basarak uygulamaları uyutabilirsiniz.

Bu yöntemle cihazınızın hem performansını yükseltirsiniz, hem de cihazınızın şarjının daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. Takıldığınız bir husus varsa yorum yapmayı unutmayın, elimizden geldiğince yardımcı oluruz.