Android Haberleri Genel

GOOGLE, FOTOĞRAFLARINIZI NETLEŞTİRİYOR

GOOGLE, FOTOĞRAFLARINIZI NETLEŞTİRİYOR

Google’dan önemli bir gelişme daha! Artık yeterince keskinliğe sahip olmayan flu şekil de görsel kalite sunan fotoğraflarınız, Google sayesinde daha da net bir hal alacak…

Google Fotoğraflar uygulaması ile birlikte Android kullanıcılarına adeta ilaç gibi gelen Google, son olarak bu uygulama için diğer yeniliklere oranlar çok daha önemli bir yenilik daha getiriyor. Net olmayan fotoğraflar adına gelecek olan bu yenilik ile birlikte artık flu fotoğraflarınız çok daha net bir hal alacak.

Kullanıcıların eklemiş oldukları fotoğrafları daha kolay bir şekil de stabilize edecek olan Google Fotoğraflar uygulaması, görsel olarak düşük kalite de olan fotoğraflarınızı çok daha canlı bir hale getirecek.

Engadget’de yer alan bilgilere göre, kullanıcıların özellikle hareketli fotoğraflarına özel olarak geliştirilen bu özellik sayesinde, en başta hareketli fotoğraflar bu hizmetlerden faydalanabilecek. Stabilizasyon özelliğinin de uygulama içerisine gelmesi ile birlikte artık fotoğraflarınız kronolojik bir sıraya göre düzenlenecek.

Kronolojik olarak sıralamaya alınan görselle üzerinde kullanıcılar ek olarak farklı ayarlar da yapabilecek. Bu özellikler nesne ve objeler üzerinde olmak ile beraber daha düzenli bir fotoğraf elde etmenizi sağlayacak.

Google Fotoğraflar uygulamasına gelen bu yeniliğin ardından bir özellik daha kendisini belli ediyor. Görsel üzerinde metin oluşturmaya da imkan tanıyacak olan yenilik, kullanıcıların görseller üzerinde daha fazla düzenleme hakkına sahip olmasına yarıyor. Snapchat ve İnstagram gibi uygulamalarda da sıklıkla kullanılan bu özellik, sevilen bir imkan olarak da kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Google Fotoğraflar uygulamasının güncellemesini tatmak isteyen Android kullanıcılarının henüz bunu Google Play Store üzerinden değil de Web üzerinden deneyimlemesi gerekmektedir. Güncelleme çalışmalarının tam olarak sonlandırılması halinde Google Play Store üzerinden de bu deneyime sahip olabileceksiniz.