Android Haberleri

GALAXY S7 VE EDGE’YE NOTE 7 ÖZELLİKLERİ EKLENİYOR

GALAXY S7 VE EDGE’YE NOTE 7 ÖZELLİKLERİ EKLENİYOR

Güney Koreli dev firma Samsung, hegemon telefon güçleri olan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için güncellemeler sunmaya devam ediyor. Bu sefer ki güncelleme içerisinde, Note 7’ye özgü olan bazı özelliklerin de bu cihazlar da yer edinmeye başlaması olası görülüyor.

SamsungCloud uygulaması ile ilk kez Note 7 de hayata geçiren ünlü firma, bu uygulamasını Galaxy S7 modeline de kısa süre içerisinde geçirmişti. Bu duruma ek olarak da Note 7 de yer alan yeni galeri ve bulut (SamsungCloud) uygulamasını da Galaxy S7 modellerine taşımayı hedefleyen dev firma, Hindistan’da yayınladığı güncelleme ile bunu başardı. Bulut uygulamasını elde eden Galaxy S7 ve Edge kullanıcıları bu uygulamanın sunmuş olduğu 15 GB’lık depolama alanından faydalanabilecekler.

Vulkan API motoruna sahip cihazlar da ise bu 151 MB boyutunda olan güncelleme oyunlarda ki performans artışına ve ekran dokunmatik hassasiyetine olumlu etkiler yaratacak. Bunun yanında güncellemeler de yer alan temel bazı gelişmeler de, kapak tanımama sorununun hal edilmesi, el fenerinde yaşanan ufak hataların giderilmesi ve bazı güvenlik yamalarının etkinleştirilmesi oluyor.

Ülkeler adına kamede kademe yayınlanan bu güncelleme, kısa süre de ülkemizde de kullanıma sunulacak. Sizler de dilerseniz cihazınızın ayarlar bölümünde yer alan sekmeler sayesinde belirli aralıklar ile güncellemenin gelip gelmediğini öğrenebilir ve güncellemeyi telefona yükleyerek, telefonunuzu daha üstün kılabilirsiniz.