Genel

En İyi Türk yapımı telefon hangisi

En İyi Türk yapımı telefon hangisi

Türk yapımı telefon yazı dizimize devam ediyoruz. Casper ve General Mobile firmalarının ürettiği telefonların özelliklerinden sonra sizlere Reeder P10 hakkında bilgi verelim.

İsim olarak firmanın Reeder olması her ne kadar yabancı bir marka gibi gözükse de firmanın bu telefonunun Türk yapımı olduğunu sizlere belirtmek istiyorum. Özellikle telefon tanıtımın da Burcu Esmersoy’u kullanarak uzun süre dikkatleri üzerine çekmişti. Firmanın p10 Telefonun merak edilen özellikleri hakkında bilgi verecek olursak. Ekran olarak 5.5” HD Amoled bir ekran kullanılmıştır. Ram olarak oldukça başarılı sayılabilecek kapasitede 3 GB RAM bu telefonda mevcut olarak bulunmaktadır. Depolama alanı ise 32 GB olmasına rağmen artırılabilir 128 GB hafızaya kadar çıkabilmektedir. Arka kamerasında 13 MP kullanılan kamera çözünürlüğü ön kamerada ise 5 MP olarak dikkat çekiyor.

Sıradaki telefonumuz Teknosa Preo P2 olarak karşımıza çıkıyor. Telefon 5.5” ekran ile diğer Türk yapımı telefonlar ile hemen hemen aynı büyüklükte bir ekrana sahip olarak karşımıza çıkıyor. Çözünürlük olarak bu telefonda kullanılan 1280×720 piksel çözünürlük olarak diğer markalara göre biraz düşük kalmış olarak karşımıza çıkıyor. Depolama alanı bu telefonda 16 GB. Arka kamerası 13 MP olurken bu telefon ön kamerada kullandığı 8 MP ile fark yaratmayı bilmiş. Bu telefonun piyasa fiyatı ise 900 TL ile 950 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Son telefonumuz ise Vestel Venüs v3 oluyor. Vestel firmasının Amiral gemisi olarak adlandırılacak olan bu telefonda kullanılan ekran boyutu 5” olarak dikkat çekiyor. Özellikle son zamanlarda ülkemizde boy göstermek adına ürettiği en kaliteli telefon bu V3 modelinde 1920×1080 çözünürlük kullanılmış olarak karşımıza çıkıyor. RAM olarak telefonda 2 GB bir kapasite mevcuttur. Ayrıca bu telefonun ön kamerasında kullanılan 5 MP kamera ön kamera için oldukça başarılı. Ayrıca Arka kamerada kullanılan kamera ise 13 MP olarak dikkat çekiyor. Bu telefonun batarya ömrü 2480 mAh olarak dikkat çekiyor.