Android Haberleri Genel

Bir Efsanenin Uyanışı

Hatırlarsınız değil mi, bir aralar cep telefonu denilince akla gelen o ilk ismi. Akıllı telefonların ihyasısonucunda da gözden düşerek artık sadece kalplerde ve dalga konusu olmayı başaran o meşhur ismi.Sağlamlık konusunda taştan daha sağlam olan o ismi… Evet, Nokia’ dan bahsediyoruz. Gözden düşünce kendisini Microsoft’a satmak zorunda kalan Nokia’dan…Microsoft ile anlaşmaların son bulmak üzere olduğu şu günler de Nokia’dan son derece merak uyandıran bir haber geldi. Efsane, yeniden diriliyor. Hem de en iyi olduğu alanlardan bir tanesi ile diriliyor. Yer alan haberler de akıllı telefon piyasasına kesin olarak giriş yapması beklenen markanın,kod adı RM-1187 ile piyasa da yer etmesi bekleniyor. Mütevazı özelliklere sahip olan cihazın gelen bilgileri arasında 2.4 inç ekran boyutuna sahip olduğu ve 240×320 piksel de ekran  çözünürlüğünü sunduğu gelen bilgiler arasında.

Nokia tarafından yerini alacak olan cihazın son derece kalender ve biraz daha ‘’ne işim olur benimakıllı telefonlar ile telefon telefondur’’ diyenler adına piyasa da yerini alacak türden oluyor. Cihazın bataryası da bu sebepten dolayı kağıt üzerinde diğer cihazlara göre oldukça düşük biri kapasite de duruyor. 1025 mAh değerinde olan bu batarya kapasitesi, her ne kadar zikrettiğimiz gibi ‘’kağıt üzerinde’’ oldukça az dursa da böylesine mütevazı olan bir telefon adına bir haftaya yakın kullanımı sizlere sağlayacaktır.

Hem ön tarafta hem de arka tarafta kameraya sahip olan Nokia cihazının iki adet kameraya sahipolduğu, bilinenler arasında yer alırken. 2.5 G telefon tarafından desteklenmektedir. TENAA kayıtlarında ortaya çıkan bilgiler sonucu, henüz bunlara erişilen cihazın siyah beyaz olmak üzere ikiadet de renk seçeneği yerini alacak.