Diğer Genel Nasıl Yapılır?

AppStore’ Dan Nasıl Para İadesi Alınır ?

AppStore’ Dan Nasıl Para İadesi Alınır ?

Appstore’un kullanıcılarına sunduğu özellikleri arasında yer alan kavramlarından biriside, yanlışlıkla alınan yada beğenilmeyen ürünlere ödenen ücretlerin kullanıcıların talepleri doğrultusunda tekrar geri iade edilmesidir. Yanlışla almış olduğumuz ya da beğenmediğimiz ürüne ödenen bedeli tekrar alabilmemiz için bir kaç işlem gerçekleştirmemiz gerekmektedir. Bu işlemleri aşağıda sizlere sunuyoruz.

Appstore sayfasına giriş yapmamız gerekiyor ve ardından appstore kimlik bilgilerimizi girdikten sonra, appstore sorun bildir sekmesine tıklıyoruz. Bu sayfada son 60 güne ait olan almış olduğumuz ürünlerin bir listesi karşımıza gelecektir. Para iadesi almak istediğimiz ürünü seçerek sorun bildir sekmesine tıkladıktan sonra, çıkan sayfada ki, sorun seç kısmından, gerekli olan öğeyi seçtikten sonra, karşımıza sorun için açıklama yapmamız gerekmektedir. Burada yapacağımız açıklama İngilizce olmalıdır. Çok kapsamlı bir İngilizce bilmemize gerek yoktur. Paranın iade talebi için, Ididn’twantto buy this , Iwantrefund ” yazmamız yeterli olacaktır.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, appstore almış olduğumuz ürünün ücretini, ödeme yapmış olduğumuz kartımıza en geç 10 gün içerisinde iade etmektedir. İade işleminden sonra, iadesini aldığımız ürünün güncellemelerini ve yeniden uygulamayı indirmemize appstore izin vermeyecektir. Bu sebep ile yanlışlıkla almış olduğumuz ya da beğenmediğimiz bir ürün durumunda panik yapmamamıza gerek yoktur. Appstore bu acıdan kullanıcılarını oldukça kolaylık sağlamaktadır.