<
Diğer İnceleme

APPLE A10 İŞLEMCİ ÇOK GÜÇLÜ!

apple-a10.islemci

Apple’ın dev etkinliğine son 2 gün kaldı ancak yine de etkinlikte yer alacak olan İphone 7 Plus hakkında sızıntı bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer gelen sızıntı haber ise, cihazın performansını temsil eden A10 çipi ile ilgili oldu. A10 çipi, bu sene adına performans açısından damga vuracak bir isim olabilir.

Geekbench 4 benchmark sonuçlarının yayımlandığı haber de, bu istatistiklerin İphone 7 Plus’a ait olduğu söylentileri yerini alırken, değerlere baktığımız da İphone 7 Plus’ın İphone 6S ve İphone 6 modelleri ile mukayese edildiğinde, çok daha hızlı olduğu göze çarpıyor. Bu yüksek değerlerden sonra bir durum daha göze çarpanlar arasında yer almayı başardı. Sektör adına son derece dişli bir rakip olan Note 7’ye nazaran çok daha yüksek sayısal verileri görmeyi başaran İphone 7 Plus, tabiri caizse, rekabetin ‘’üzerinden’’ geçecek bir isim olarak yerini alıyor.

Konu ile ilgili bazı sekteye uğrayan bilgilerin de olabilme ihtimali üzerinde durulurken, istatistikler de yer alan RAM kapasitesinin 2 GB, işletim sisteminin de İOS 10.1 olduğu dikkat çekince bu bilgilerin Apple tarafından bilerek böyle ulaştırıldığı ve sekteye uğratıldığı konusu üzerinde ki tartışma fitilleri daha da ateşlendi.

Gündem de yer alan sızıntı haber niteliği taşıyan bu bilgilerin kaynakları henüz saptanmış değil. Diğer taraftan da bu bilgilerin ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğu konusunda da herhangi bir teşhis konulmuşta değil. Sanırım son 2 günün kaldığı dev etkinliği beklemek, bu bilgilerin ne kadar doğru veya ne kadar yanlış olduğu konusunda bizlere en net cevapları verecektir. A10 işlemci hakkında ve cihaz hakkında yer alacak olan detaylı bilgilerin verileceği tarih tam olarak 7 Eylül 2016 olarak belirlenmiş durum da.