Genel

Apollo 7 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Apollo 7 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Apollo 7 kablosuz kulaklıklar, kablosuz kulaklığın hayallerden çıkıp gerçek dünyaya girmesini sağlayan kickstarter bir projesidir.
Tayvan’ın başkenti Taipei’de 2 Haziran 2016 tarihinde başlayan yapılan ve 4 Haziran Cuma günü sona eren bilişim ve teknoloji fuarı Computex 2016 da tanıtımı yapılmış olan, Apollo 7 kablosuz kulaklıkların en büyük özelliği, sağ ve sol kulaklıkların kablo eklentisi olmadan tasarlanmış olması. Şarj kitiyle beraber kolayca taşınabilen, şık, ve zarif bir tasarıma sahip olan Apollo 7’nin boyutları 14,5 mm X 22,2 mm, ağırlığı ise 4gr X 2 yani 8 gr ve şarj kitiyle beraber toplam 52 gram. 2015 de şıklık ve zarafeti ile tasarım ödülüne sahip olan kulaklılar, Rose gold ve space grey, silver, gold olmak üzere 4 renk alternatifine sahip. Akıllı telefonlarda ve tablet gibi cihazlarda bluetooth 4.0 ile bağlantı sağlanabiliyor. 4 – 5 saat süre ile şarjı bitmeden kullanılabiliyor.3 saat müzik ve 4 saat de sesli görüşme yapılabiliyor.
Üzerinde bulunan minik tek tuş ile ses ayarı yapılabiliyor veya eşleştirme devam ettirilip, durdurabiliyor. Çekmece şeklinde dizayn edilen küçük bölmesine kulaklıkları yerleştirip zarar görmeden taşınabilmesi sağlanmış ve bu şekilde şarj edilebiliyor. Nano kaplama sayesinde su geçirmez bir özelliğe sahip olan Apollo7 , AptX, AAC ve SBS codec dosyalarına destek veriyor. Apollo 7 Erato firması tarafından piyasaya sürüldü. Erato, en kompakt kablosuz bluetooth 4.1 teknolojisine sahip kulaklığın dünyada yeni bir devrin başlangıcı olduğu iddiasında.