Android Haberleri

Anroid Kullanıcıları Beta Kullanıcısı Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Anroid Kullanıcıları Beta Kullanıcısı Olmak İçin Ne Yapılmalı?
Anroid cihaz kullanıcıların büyük ölçüde ilgisini çeken beta kullanıcısı olmak konusu son günlerde epey dikkat çekmektedir. Özellikle sosyal medya ile ilgili uygulamaların herkesten önce kullanılması fikri merak uyandırmaktadır. İnstagram ve Snapchat’in en yeni özelliklerini ve güncellemelerini ilk kullanan olmak için izlenmesi gereken yol aslında çok basittir.
Facebook, İnstagram ve Snapchat gibi uygulamaların güncellemelerini ya da en son çıkan özelliklerini herkesten önce kullanmak için yapılması gereken işlem oldukça kolaydır. Google Play Store’un en güncel sürümü beta testi ile beraber gelmektedir. Dolayısı ile uygulamaların en yeni sürümlerini test etme özelliğine sahiptir. Bu nedenle de istenilen uygulamaların en son sürümleri Anroid kullanıcıları tarafından test edilebilmektedir.
Yapılması gereken işlem; öncelikle olarak Google Play Store’a giriş yaparak beta programına katılmak istenen uygulamanın sayfasına giderek sonrasında “Beta test kullanıcısı olun” kutucuğunu KATILMAK İSTİYORUM” olarak seçmektir. Ancak ne yazık ki her uygulamanın beta testi kullanıcılara açık değildir. Bazı uygulamalar kapalı betayı tercih etmektedir.