Android Haberleri Android Uygulama Genel

Android’deki Virüslerden Korunma Yolları

Android’deki Virüslerden Korunma Yolları

Android platformunun açık kaynaklı bir sistemi olduğu için ve sürekli internetle iç içe olduğu için zararlı yazılımlar ve virüsler bu platforma çok çabuk bir şekilde bulaşabilmektedir. Android ürünlerde herkesin özgür olduğunu hissettiği bir alandır. Fakatandroid işletim sistemleri önündeki en büyük engel ise güvenlik sorunudur. Android platformdaki bu virüslerden korunmak için sizler için hazırladığımız androiddeki virüslerden korunma yolları adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Öncelikle virüs bulaşmaması için android telefonlarınıza Play Store sisteminden hariç kaynaklardan uygulama yüklememenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü internet üzerinde bulunan birçok uygulamada virüs bulunabilir. İlgi çekici başlıklarla sizlere sunulan ve gerçekten de ilginizi çeken bu uygulamalar android sisteminize virüs bulaştırabilir.

Android sistemlerinize virüs bulaşmasını engellemek için veya bulaşan bu virüslerden sisteminizi arındırmak için telefonunuzda virüs programı kullanmanız gerekmektedir.Android telefonlarınız için önerebileceğimiz virüs programı Cm Security adlı android uygulamasıdır. Bu program sayesinde cihazınıza bulaşan virüsleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda internet de gezinirken de sizleri güvenli hissettirecek bu uygulama android telefonunuzu ve sizleri virüs konusunda rahat ettirecektir.

Bu program veya başka kullanacağınız başka virüs programları sayesinde android sisteminizi güvence altına alabilirsiniz. Aynı zamanda bilgilerinizi güvence altına alabilir, mobil cihazınızı zararlı yazılımlardan koruyabilirsiniz. Virüs programları seçerken de güvenilir uygulamalar kullanmaya özen gösteriniz ve playstore sisteminden bu uygulamaları edinmeye özen gösteriniz.