Android Haberleri Android Uygulama

Android’de Şifrelemeyle Format Atın

Android’de Şifrelemeyle Format Atın

Dünyanın lider güvenlik şirketi Avsat’ın yaptığı son çalışmalar, format atılan androidli cihazlarda, kişiler verilerin silinmediği ve bu verilere kolayca ulaşılabildiği belirlendi. Kişisel verilere bu kadar kolay ve çabuk ulaşılabilmesi, tabi ki bazı güvenlik açıklarını ortaya çıkarabilir. Özellikle ikinci el telefonlar için, telefonun kötü niyetli insanların eline geçmesi durumunda, sakıncalı durumların söz konusu olması, sıkıntılı durumlara neden olabilir. Bu nedenle androidli cihazlara atılan format sonrası, kişisel verileri korumak adına önlem alınmalı ve istenmeyen tatsız sonuçlar baştan engellenmelidir.

Bu nedenle android’de şifrelemeyle format atın ve kişisel verilerinizin koruma altına alınmasını sağlayın. Yapılacak şifreleme işlemi ile, ayarların, uygulamaların, uygulama ve medya verilerinin, hesapların ve kişisel belgelerin koruma altına alınması mümkün olacaktır. Şifreleme işlemi yapılmadan önce telefonunuzun şarjını kontrol etmeli ve şarjının dolu olduğundan emin olmalısınız. İşlem yapılırken şarjınız biterse, şifreleme işleminiz yarım kalacaktır ve bu durumda verileriniz silinecektir. Bu nedenle, şifreleme işleminizin sorun çıkmadan tamamlanmasını sağlamanız için, telefonunuzu işlem bitene kadar şarjda bırakmanız doğru olacaktır.

Şifreleme işlemini yapmak için, telefonunuz şarjda iken, ayarlar menüsünden, güvenlik modunu seçmelisiniz. Burada karşınıza çıkacak, telefonu şifreleme seçeneğini seçmeniz durumunda, verilerinizin korunmasını sağlayacak şifreleme işlemi başlatılmış olacaktır. Bu işlemin ardından yapılması gereken, yine ayarlar menüsünden, yedekle ve sıfırla seçeneğini uygulayarak, fabrika verilerini sıfırlama işlemini başlatmış oluruz. Bu işlemin ardından, kişisel verilerinizi güven altına almış olacaksınız.