Android Haberleri

Android Yetersiz Depolama Alanı Yok Hatası

Android sistemli cep telefonu ve tabletlerde yetersiz bellek veya yetersiz depolama alanı hatası alıyorsanız, telefonunuzda yeteri kadar yer yoksa uygulamaları yönet seçeneğinde yer alan boyutları fazla olan uygulamaları SD karta taşıyınız.Taşıma için sadece sonradan yüklenmiş uygulamalar için geçerlidir. Artı işletim sistemi aktifken uygulamaların birçoğu SD karta taşınmayabilir.

Android telefonda yetersiz bellek / depolama alanı uyarısını şu durumlarda alırsınız : Google Play Store’ dan uygulama veyahut oyun indirirken / yüklerken, uygulamaları veya işletim sistemi güncellemeleri yapılırken, dosya alırken veyahut aktarırken, arama yaparken ve hatta desen kilidini açarken bu hatayı alabilirsiniz.

Bazı Android cep telefonu veya tabletlerde özellikle Çin / Kore malı dediğimiz cihazlarda Android yetersiz bellek depolama alanı hatası görülmektedir.Bu işlem yapıldıktan sonra sorun devam ediyorsa cihazı fabrika ayarlarına veya hard reset adımlarını yaparak sorunu geçiçi olacak çözebilirsiniz. Bundan sonra sürekli uygulama yüklemezseniz uzun zaman sorun çıkarmayabilir. Eğer cihaza IMEI atılmışsa silinecektir. Mevcut IMEI not alıp cihazı sıfırladıktan sonra IMEI tekrar değiştirebilirsiniz.