Android Haberleri

Android Kullanıcıları İçin Büyük Uyarı

Android Kullanıcıları İçin Büyük Uyarı
Android cihazlarının yaklaşık olarak yüzde 80’inin korsanlara karşı savunmasız olduğu ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre saldırganlar uygulamalara erişebilecek ve dolayısıyla büyük bir tehlike söz konusu oluşturabileceği açıklandı.
Tüm dünyada anroid cihaz kullanımının yaygın olması sebebi ile tehdit oluşturan durum teknoloji severler tarafından oldukça ilgi çekti. Anroid cihaz kullanıcılarını tedirgin eden bilgiye göre, bir açık sebebi ile sunuculara ve uygulamalara dışarıdan erişimin söz konusu olabileceği ortaya çıktı. 2012 senesinde yayınlanmış olan Linux OS kernelinin 3.6 versiyonunda yer alan bir bug’ın büyük bir tehlike oluşturduğu öğrenildi. Keşfedilen güvenlik açığı ile android cihaz kullanıcıları için aslında oldukça önemli bir güvenlik açığının olduğu ortaya çıktı.
Android kullanıcıları için büyük tehdit oluşturan durumun güncellemeler ile düzeltileceği açıklandı. Fakat genede kullanıcıların saldırganlara karşı dikkatli olması ve önlem alması önerildi. Ancak tek bir kullanıcıya yapılacak olası saldırının dakikalar alması nedeni ile hackerların ilgisini çok çekmeyeceği düşünüldü. Dolayısıyla saldırganların daha çok bireysel saldırılarda bulunabileceği öne sürüldü.