Android Haberleri Android Uygulama Genel

Android Cihazların Veri Kullanımını Azaltmak İçin 6 Basit Yol

Android Cihazların Veri Kullanımını Azaltmak İçin 6 Basit Yol

Telefonlarınızdan ve tabletlerinizden internete girmek artık eskisi kadar hesaplı değil. Bunun nedeni; internet hızının 3G’den 4.5G’ye çıkartılmış olması. Hızın artmasıyla beraber, internet kotalarının tükenme hızı da arttığından, interneti hesaplı olarak kullanmak tabiri caizse farz oldu.

İnternet kotasının çabuk bitmemesi adına bir takım alternatif yollar geliştirildi. Android cihazların veri kullanımını azaltmak için 6 basit yol mevcut. Bunlardan ilki; Google Chrome web tarayıcısında bulunan ‘veri tasarrufu’ özelliğini, aktif hale getirmek. Google Chrome mobil uygulamasındaki ayarlar sekmesi içerisinde yer alan bu özelliği etkinleştirdiğinizde, internet kullanımınızın yarı yarıya düştüğünü göreceksiniz.

Kota dostu bir diğer yaklaşım; ‘Facebook’ uygulamasını, telefonunuzdan silmek olacaktır. Eğer aktif bir Facebook kullanıcısı iseniz; web tarayıcınızı kullanarak Facebook’un mobil sitesine girebilirsiniz. Google Play Müzik ve Snapchat gibi kota düşmanı uygulamaların ayarlar bölümünde veri akışıyla ilgili ufak ayarlar yaparak, veri kullanım hızınızı düşürmeniz mümkün.

Android telefonunuzu ilk kullanmaya başladığınızda; sisteme bir google hesabı tanımlamanız gerekmektedir. Hesabı tanımladığınızda; aynı anda tüm Google uygulamaları aktif hale gelir. Telefonunuzun hesap ayarları kısmından; uygulamaların senkronizasyon ayarlarını yapabilirsiniz.

Kotanıza düşman bir diğer durum da; uygulamaların arka plan verilerinin açık olmasıdır. Tüm uygulamaların arka plan verileri; sırasıyla, ayarlar, veri kullanımı ve arka plan verilerini devre dışı bırak sekmeleri takip edilerek kapatılabilir. İnternet kullanımı gerektiren bazı programların mobil uygulamalarını indirerek, internet kullanmadan işlemlerinizi gerçekleştirme şansına sahip olursunuz.Android cihazların veri kullanımını azaltmak için uygulanabilecek yöntemler, bu şekilde sıralanabilir.