Android Haberleri Android Uygulama

Android Cihazları Modem Olarak Kullanın

Android Cihazları Modem Olarak Kullanın

Günümüzde hemen herkesin bir akıllı telefonu bulunmaktadır. Bu telefonların en önemli özellikleri her an her yerde online olabilmeyi sağlamasıdır. Kablosuz internetin yayılmasıyla birlikte, üretilen telefonların mobil ağ dışında, paylaşılabilir internet olan Wi-Fi özelliği ile de internet kullanımı olanağı elde edilmiştir.

Akıllı telefonlarda istenildiği zaman internet kullanımı en çok operatör destekli 3G ve şu aralar yeni çıkan 4,5G ile daha kolay olmaktadır. Ancak sınırlı paket kullanımı söz konusu ise paket aşımı ve yüklü fatura sorunları yaşanmaması adına operatörlere ait internet her zaman tercih edilmemektedir. Bulunulan alanda Wi-Fi olması durumunda, bu ağdan yararlanılmaktadır ve oldukça avantajlıdır.

İster İOS olsun, ister Android olsun çoğu akıllı telefonlarda internet kullanımı için Wi-Fi özelliğinin bulunmasının yanı sıra, mobil ağların paylaşılması da söz konusudur. Yani başka bir telefon, tablet, laptopvb gibi cihazlar için telefondan internet paylaşımı yapılabilmektedir.

Android sistemli telefonlardan örnek olarak Samsung’u ele almamız durumunda internet paylaşımı şu şekilde yapılabilmektedir.

– Ayarlardan Kablosuz ve ağlar bölümünden ‘diğer ayarlar’ seçilir.

– Şebeke bölümünde yer alan ‘Bağ. Ve Taşınabilir Wİ-Fİ Alanı’ seçilir.

– İlk sırada bulunan ‘Taşınabilir Wi-Fi Alanı’ yazısının yanındaki imleci sağa kaydırarak aktif hale getiriyoruz. Bu aşamada teknik, bu işlemin etkinleştirilebilmesi için her hangi bir Wi-Fi ağına bağlı ise kapanacak ve mobil internet aktif olacaktır.

– Telefonunuza gelen bildirimi takiben, bağlantı yapacak diğer cihazların izinlerine siz karar verebilir ve yine aynı alandan internet şifrenizi görebilirsiniz.

Her an ve her yerde online olabilme kolaylığı sunan Android cihazları modem olarakkullanın, teknolojiden de iletişiminizden de geri kalmayın.