Android Haberleri

ANDROİD 7.0 GENERAL MOBİLE GM 4G İÇİN YAYIMLANDI

ANDROİD 7.0 GENERAL MOBİLE GM 4G İÇİN YAYIMLANDI

Android7.0’ın ülkemiz de General Mobile 4G adına ilk kez sunulmaya başladı. AndroidNougat isimli bu işletim sistemi, General Mobile firması adına özel olarak yayımlandı.

Google tarafından en başta Nexus cihazları adına sunmuş olduğu AndroidNougat7.0 güncellemesi hemen ardından General Mobile GM 4G modeli içinde yayımlandı. Ancak bu gelişmeleri ve güncellemenin getirmiş olduğu yenilikleri ilk yaşayacak olan firma ürünü de General Mobil GM 4G oldu.

AndroidOne programı içerisinde yer alan General Mobile GM 4G cihazı, OTA üzerinden Android7.0 güncellemesini aldı. Böylelikle fiyatlar açısından son derece uygun olan General Mobile GM 4G rakip akıllı cihazlarından daha önce bu güncellemeye dahil olarak oldukça büyük bir avantaj sahibi oldu.

Firma açısından sunulan duyuruya göre, cihazının bir üst modeli olan GM5 için henüz net bir tarih vermek çok zor. Ancak General Mobile GM 4G cihazı adına sunulan bu Android7.0Nougat güncellemesinin 1 Eylül tarihine kadar tamamlanacağı bilgisi de yerini almaktadır.

Yeni güncelleme ile birlikte birçok yeniliğin geleceğini söylemek mümkün. Çoklu pencere, Acil Durum Bilgileri, Ekran Boyutu Ayarlama, Hızlı Cevap, Bildirim Uyarı Ayarları, Tüm Bilgileri Uygulamaya Girmeden Görüntüleme, Daha Fazla Kısayol, Yeni Ayarlar Menüsü, 109 Adet Yeni Dil özellikleri Android işletim sisteminin 7.0 versiyonunda cihazlara gelecek olan özellikler olarak yerlerini ayırttılar.